SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 4231297
nr 423 1297
Bägare
4 st, 1700-tal, silver, Ryssland
Utrop:
5.000 kr
Såld:
9.200 kr
måndag 21 augusti 2006
6.200 kr
4.200 kr
6.200 kr
7.100 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.